Ish-portieri i Monacos dhe Kroacisë bëri debutimin e tij në klubin e ri si lojtar

Ish-portieri i Kroacisë dhe Monacos Daniel Subasic bëri debutimin për klubin e ri në atdheun e tij.

Sport

27/10/2020 14:27

Është interesante që Subasic nuk ishte portier. Subasic bëri debutimin e tij për MNC Varos Zara Dental Center, një ekip që garon në ligën e parë të futsallit në Kroaci.

Sigurisht që ai mori vëmendjen kryesore, por ekipi i tij humbi 1:0.

Subasic u largua nga Monaco pas 292 paraqitjeve, ndërsa bëri 44 paraqitje për ekipin kombëtar. /Lajmi.net/