Ish-gjyqtari spanjoll “godet” Real Madridin: Perez u përpoq të më mbyllte në një dhomë

Zemërimi i futbollit spanjoll është fokusuar te Barcelona aktualisht për El Caso Negreira. Gjatë fundjavës, Real Madrid njoftoi gjithashtu se do t’i bashkohej çështjes kundër Barcelonës si dëshmitar, por një ish-gjyqtar ka pohuar se ata nuk janë aq të “bardhë” sa fanellat e tyre. Eduardo Iturralde Gonzalez ka gjykuar ndeshje në La Liga ndërmjet viteve…

Sport

13/03/2023 09:30

Zemërimi i futbollit spanjoll është fokusuar te Barcelona aktualisht për El Caso Negreira.

Gjatë fundjavës, Real Madrid njoftoi gjithashtu se do t’i bashkohej çështjes kundër Barcelonës si dëshmitar, por një ish-gjyqtar ka pohuar se ata nuk janë aq të “bardhë” sa fanellat e tyre.

Eduardo Iturralde Gonzalez ka gjykuar ndeshje në La Liga ndërmjet viteve 1995 dhe 2012, ndërsa tani vepron si analist për Cadena SER, ku komenton për vendimet, por së fundmi ka qenë i hapur në mbrojtjen e tij të pafajësisë së gjyqtarëve në El Caso Negreira.

Gjatë fundjavës Real Madrid TV publikoi një video në Iturralde, së cilës ai iu përgjigj të dielën mbrëma me një pretendim mahnitës.

“Në një ndeshje 6:1 kundër Deportivos apo diçka e tillë, ndeshja përfundon, ne u larguam nga fusha dhe asistentët largohen me mua. Është një person që më fut në një dhomë dhe më thotë: “Të kërkoj vetëm të më fishkëllesh njësoj si Barça”, tha ish-gjyqtari për Cadena SER, transmeton lajmi.net.

“Ai është nga Real Madrid. I kërkoj të shoh nëse po bën shaka dhe i them që biseda ka mbaruar. Ai donte të më fuste vetëm në dhomë, por unë i thashë jo. Ai që më futi në një dhomë të veçantë ishte Florentino Perez. Nuk kam pse të fshihem. Kjo ka ndodhur. Ka një raport CTA, sepse e kam bërë të ditur”, deklaroi ai./Lajmi.net/