Ish futbollisti i njohur vdes pak metra para përfundimit të garës (VIDEO)

Ish mbrojtësi i kombëtares së Kosta Rikës, Gabriel Badilla, ka ndërruar jetë gjatë një gare 10 kilometërshe në Santa Ana.

Sport

21/11/2016 23:01

Mbrojtësi që ka qenë me Kosta Rikën në botërorin e Gjermanisë në vitin 2006, sipas medieve lokale ka pësuar atak në zemër, në fund të garës.

Badilla ishte tërhequr nga futbolli në vitin 2013, pasi hoqi me operacion tumorin.

YouTube player

Parashikoni ndeshje të futbollit dhe fitoni dhjetëra shpërblime, duke përfshirë një iPhone 7 dhe Samsung Galaxy S6.