Ish futbollisti i Barcelonës transferohet në Madrid

Sulmuesi i Lazios, Keita Balde Diao mund të transferohet në La Ligë.

Sport

30/01/2016 09:53

Sulmuesi i Lazios, Keita Balde Diao mund të jetë përforcimi i ri i Atletico Madridit.

Ish futbollisti i Barcelonës në grupmoshat e reja gjatë periudhës 2004-2011, i pëlqen shumë trajnerit të Atleticos, Diego Simeone, raporton “Futbolatin.com”, përcjell “Lajmi.net”.

Keita konsiderohet si pasardhës i mundshëm i Jackson Martinez që nuk është ambientuar mirë në klub dhe mund të largohet në fund të këtij sezoni.