Inzaghi dhe Bastoni dënohen pas derbit të Milanos, Lautaro gjobitet

Mbrojtësi Alessandro Bastoni dhe trajneri Simone Inzaghi janë përjashtuar pas një sherri në fund të derbit të Milanit, ndërsa sulmuesi Lautaro Martinez është gjobitur.

Sport

08/02/2022 16:53

Gjyqtari i Sportingut e ka suspenduar mbrojtësin e Interit për dy ndeshje, që do të thotë se do të humbasë ndeshjen e ardhshme kundër Napolit në “Stadio Maradona”, transmeton lajmi.net.

Bastoni u zëvendësua pas 82 minutash, por u përfshi në një përplasje me Theo Hernandez, i cili kishte marrë një karton të kuq direkt në minutat e fundit të lojës. Gjyqtari sportiv shpjegoi se Bastoni është pezulluar për shkak të ofendimeve të përsëritura ndaj njërit prej ndihmësve të arbitrit.

Edhe Inzaghi u pezullua për një ndeshje për të njëjtën arsye, ndonëse trajneri kishte në shënjestër arbitrin brenda dhomës së zhveshjes.

Lautaro Martinez ishte gjithashtu i përfshirë në mosmarrëveshje dhe një video që është bërë virale në mediat sociale duket se tregonte sulmuesin argjentinas duke pështyrë Theo ndërsa mbrojtësi i Milanit ishte rrugës për në dhomën e zhveshjes. Megjithatë, Lautaro është liruar nga akuzat dhe është gjobitur me 10 mijë euro.

Theo Hernandez u dënua me një ndeshje dhe u gjobit me 5 mijë euro pasi mori një karton të kuq direkt, i cili tregoi “qëndrim provokues ndaj tifozëve kundërshtarë” në fund të ndeshjes.

Ylli i Romës, Nicolo Zaniolo, u dënua me një ndeshje pasi u përjashtua nga Genoa./Lajmi.net/