Interi nënshtron Romën, e fiton derbin e javës në Serie A (VIDEO)

Interit i ka takuar derbi i javës në Serie A.

Sport

26/08/2017 22:39

Neroazurët, kanë arritur të mposhtin 1:3 Romën në udhëtim, në ndeshjen e vlefshme për xhiron e dytë të Serie A.

Edhe pse Roma kishte start më të mirë, duke kaluar në epërsi në minutën e 15’ me anë të Dzekos, Inter arriti që në pjesën e dytë të përmbys gjithçka.

Ishte fillimisht Icardi, që shënoi dy herë në minutat 67’ dhe 77’.

Fitoren e Interit e vulosi mesfushori i ardhur këtë verë, Vecino, duke shënuar në minutën e 87’.

Inter tani numëron 6 pikë, dhe xhiron e ardhshme takohet me Spal, teksa Roma udhëton te Sampdoria./Lajmi.net/


Edin Dzeko Goal – AS Roma 1-0 Inter Milan 26-08… by fififilive

Mauro Icardi Goal HD – AS Roma 1-1 Inter Milan… by fififilive

Mauro Icardi Goal HD – AS Roma 1-2 Inter Milan… by fififilive