Interi, 20 milionë për Illarramendin

Skuadra e Interit është duke përgatitur të lansojë një ofertë prej 20 milionë euro në drejtim të mesfushorit të Realit, Asier Illarramendit.

Sport

05/03/2015 18:39

Sipas raportit të bërë nga Bernabeu Digital, mësojmë se Roberto Mancini dëshiron të forcojë mesfushën e skuadrës së tij.

Dhe, për të bërë një gjë të tillë, skuadra Nerazzurre është duke përgatitur të dërgojë një ofertë prej 20 milionë euro për shërbimet e Illarramendit.

Lojtari konsiderohet si një talent i madh, mirëpo për shkak të konkurencës dhe presionit të madh, ai ende nuk ka arritur të tregojë vetën e tij te skuadra e Los Blancos.