Inter transferon sulmues (FOTO)

Inter është shumë afër arritjes së marrëveshjes për transferimin e një sulmuesi nga një klub rival i Serie A.

Merkato

26/01/2016 09:46

Inter është afër arritjes së marrëveshjes për transferimin e sulmuesit të Sampdorias, Eder.

Sipas mediave italiane, pas shitjes së Fredy Guarin, “Nerazzurrët” kanë vendosur të investojnë në blerjen e reprezentuesit italian, përcjell “Lajmi.net”.

Eder ka shkëlqyer me paraqitjet e tij në Sampdoria dhe ishte objektiv i Interit edhe gjatë afatit kalimtar të verës së vitit të kaluar.

Por, ai pritet të nënshkruajë në Giuseppe Meazza para mbylljes së afatit kalimtar të janarit.