Inter transferon futbollistin e njohur nga Juventus – Lajmi.net
Inter transferon futbollistin e njohur nga Juventus
Autori: Lajmi.net Serie ASport 7:31, 17 April 2018
Inter do të përforcohet nga rivali i madh nga Serie A, Juventus.

Inter do të realizojë një përforcim të ri nga Juventus.

Mediat italiane raportojnë se mbrojtësi i majtë, Kwadwo Asamoah është pranë marrëveshjes për transferim te “Nerazzurrët”.

Asamoah ka hyrë në muajt e fundit të kontratës në Juventus dhe do të largohet nga Torino si futbollist i lirë, përcjell “lajmi.net”.

Asamoah në Inter pritet të përfitojë 3.5 milionë euro në sezon.

Ai gjatë këtij sezoni ka luajtur shpeshherë në krahun e majtë të mbrojtjes, si zëvendësues i Alex Sandros. /Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO