Të Infektuar: 1110

Të Shëruar: 843

Të Vdekur: 30

Inter sakrifikon tre lojtarë për Chiesan

15:58 | 4 Prill 2020

Inter janë të gatshëm të sakrifikojnë Radja Nainggolan, Henrique Dalbert dhe Victor Moses për të marrë nga Fiorentina të riun Federico Chiesa.

Sipas raportimeve  në Itali, ‘Nerazzurri’ janë duke punuar një plan veror për të mbledhur fonde rreth 50 milionë euro, aq sa vlerësohet reprezentuesi italian.

Inter në garën për Chiesan, përballën me konkurrencën e Juventus, PSG dhe Manchester United.

Chiesa është 22 vjeçar, dhe në 123 paraqitje për Fiorentinën ka shënuar 21 gola.

Ai gjithashtu është i biri i legjendës italiane, Enerike Chiesa./Lajmi.net/