Të Infektuar: 58.399

Të Shëruar: 51.081

Të Vdekur: 1.466

Inter refuzon ofertën e parë të PSG-së për Icardin

12:59 | 23 Maj 2020

Inter thuhet se  kanë refuzuar një ofertë fillestare të PSG prej 50 milionë euro plus 10 milionë euro tjera bonuese për Mauro Icardin, pasi ata duan të paktën 60 milionë euro dhe 10 milionë euro tjera shtesa.

Sulmuesi aktualisht ndodhet në Paris si i huazuar për mundësinë për transferimin e përhershëm për 70 milionë euro, por kampionët e Ligue 1 po kërkojnë zbritje, veçanërisht pasi sezoni i tyre u mbyll shkaku i koronavirusit.

Sipas Sky Sport Italia dhe La Gazzetta dello Sport, një propozim fillestar i shpërblimeve prej 50 milionë euro dhe 10 milionë euro shtesë është refuzuar, përcjell lajmi.net.

PSG tashmë ka paguar 13 milionë euro për huazimin sezonal dhe pagën e tij, teksa Icardi në sezonin e parë në Francë shënoi 20 gola në 31 ndeshje konkurruese.

Juventus dhe Napoli thuhet se janë të gatshëm të mirëpresin përsëri Icardin në Serie A./Lajmi.net/