Inter konfirmon Conten si zëvendësues të Spallettit

Skuadra e Inter nuk ka vonuar shumë dhe ka gjetur menjëherë trajnerin për sezonin e ardhshëm.

Sport

31/05/2019 07:53

Pas largimit të Luciano Spallettit nga posti i trajnerit, skuadra e Inter ka reaguar menjëherë duke emëruar trajnerin e ri.

Do të jetë strategu italian, Antonio Conte, ai i cili do të zë vend në krye të stolit ‘Zi kaltër’, siç ka njoftuar faqja zyrtare e Inter, transmeton lajmi.net.

Edhe pse Inter arriti kualifikimin në Ligën e Kampionëve, drejtuesit e skuadrës nuk kanë qenë të kënaqur me futbollin e interpretuar nga skuadra.

Ka disa javë që mediet italiane raportojnë për një rikthim të mundshëm të Conte në Serie A, me Inter, dhe kjo gjë tashmë u konfirmua.

Sipas raportimeve, Conte do të përfitojë rreth 10 milionë euro në dy sezonet e para me Inter. /Lajmi.net/