Inter cakton klauzolën e re të Icardit – Lajmi.net
Inter cakton klauzolën e re të Icardit
Autori: Lajmi.net Serie ASport 13:33, 17 May 2018
Inter dëshiron të “blindojnë” kapitenin dhe “yllin” e skuadrës, për të mos u surprizuar në merkaton e verës.

Inter është gati t’i ofrojë Mauro Icardit një kontratë të re me vlerë 8 milionë euro në vit, me një klauzolë lirimi 180 milion euro.

Sipas mediave italiane, zikaltrit duan që të “blindojnë” kapitenin dhe “yllin” e skuadrës, për të mos u surprizuar në merkaton e verës.

Reali i Madridit nuk e ka fshehur asnjëherë interesimin për argjentinasin, ndërkohë qe edhe Bayern Munich, Chelsea apo Manchester United janë interesuar për lojtarin, transmeton “SS”.

Aktualisht Icardi ka një klauzolë largimi 120 milionë euro, ndërkohë që me kontratën e re që i është ofruar deri në vitin 2023, ajo do të rritet me 60 milionë të tjera.

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO