Iniesta mungon një muaj

Barcelona do të jetë pa mesfushorin Andres Iniesta për rreth një muaj pas lëndimit që pësoi në ndeshjen kundër Bayer Leverkusenit, në Ligën e Kampionëve.

Sport

30/09/2015 08:54

Andres Iniesta do të mungojë për rreth një muaj pas lëndimit që pësoi në ndeshjen kundër Bayer Leverkusenit, në Ligën e Kampionëve.

Mesfushori spanjoll u zëvendësua në minutën e 60-të të duelit në Camp Nou.

Ai ka një problem në biceps femoral, dhe do të qëndrojë jashtë fushave të lojës për rreth katër javë.