Illarramendi afër Liverpoolit

Skuadra e Liverpoolit ndodhet afër transferimit të mesfushorit spanjoll Asier Illarramendi.

Sport

06/08/2015 19:59

Lojtarit i është treguar se nuk ka të ardhme te Los Blancos dhe ai ka pranuar që të largohet.

Illarramendi te Reali ishte transferuar nga skuadra e Real Sociedad me të cilën kishte treguar formë të jashtëzakonshme duke u konsideruar edhe si Xabi Alonso i ri.

Megjithatë sipas të gjitha gjasave e ardhmja e tij do të vazhdoj në Premier League te një klub i madh siq është Liverpooli.