Ilir Shaqiri reagon pas dënimit të Gucatit dhe Haradinajt në Hagë

Gjatë ditës së sotme dy ish pjesëtarët e UÇK-së, Hysni Gucati e Nasim Haradinaj, janë dënuar me nga katër vjet e gjysmë.

ShowBiz

18/05/2022 13:47

E pas këtij vendimi ka reaguar edhe këngëtari Ilir Shaqiri, shkruan lajmi.net.

Ai ka shpërndarë një këngë të tij pas Aktgjykimit dënues për Gucatin e Haradinajn.

Kënga me titull “Emblema e Lirisë” i dedikohet Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, kurse në mbishkrimin e këngës ai ka shkruar disa nga vargjet e saj.

Postimi i plotë:

…kush hedh baltë mbi këto shkronja t’arta,
harron së dielli s’mundet me u përlye,
kush shfryn aq zellshëm mbi këto shenja t’shenjta
dro i shembet qielli përmbi krye…/Lajmi.net/