IHMK: Ja si do të jetë moti nesër e pasnesër

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës, ka paraqitur grafikën për motin që do të mbizotërojë nesër dhe pasnesër në disa qytete të Kosovës.

Lajme

20/10/2015 18:40

Sipas IHMK-së temperaturat do të rriten deri në 11 maksimalja, përderisa minimalja do të sillet deri në tre gradë celsius, raporton lajmi.net.

Përndryshe gjatë ditës së sotme ka mbizotëruar mot me vranësira dhe me reshje shiu kohë pas kohë./lajmi.net.

tabela