Icardi: Shaqiri, futbollist i fortë

Sulmuesi i Interit, Mauro Icardi ka lavdëruar përforcimin e ri të ekipit, mesfushorin kosovar Xherdan Shaqiri.

Sport

23/01/2015 15:03

Sulmuesi i Interit, Mauro Icardi ka thënë se e ka të lehtë të luajë me përforcimet e reja, Xherdan Shaqiri, dhe Lukas Podolski.

Pikërisht Shaqiri dhe Icardi shënuan të mërkurën në fitoren 2:0 ndaj Sampdorias dhe sulmuesi ka lavdëruar dy prurjet e reja të Nerazzurrëve.

“Me formacionin 4-2-3-1 gjendem mirë, është e vështirë të luani i vetmuar përpara në Serie A, por kur prapa vetes keni futbollistë të fortë është më e thjeshtë, Shaqiri dhe Podolski janë integruar shumë mirë”, u shpreh Icardi për mediat italiane.