Ibrahimovic të përfundojë karrierën te Roma?

Sipas raporteve të bëra nga mediat suedeze, mësojmë se sulmuesi i PSG-së, Zlatan Ibrahimovic mund të bëj një tjetër rikthim në Serie A, kësaj radhe te skuadra e Romës.

Sport

29/12/2014 10:13

Një gazetare suedeze, duke se ka burime të sigurta pranë familjes së Ibras, ku ka pësuar se lojtari do të transferohet te skuadra e Romës.

Raportohet se ky transferim do të bëhet gjatë verës, atëherë kur Ibra nuk do të ketë më kontratë me skuadrën e PSG dhe do të jetë i lirë.

Përndryshe, transferimi i tij te Roma do të ishte një gjë mjaft interesante, pasi më herët ai ka luajtur edhe për skuadrat si Juventusi, Interi dhe Milani.