I jepet lamtumira e fundit basketbollistit të Kosovës, Gazmend Sinanit – Lajmi.net
I jepet lamtumira e fundit basketbollistit të Kosovës, Gazmend Sinanit
Autori: Lajmi.net BasketbollSport 19:10, 23 June 2018
I është dhënë lamtumira e fundit basketbollistit të Përfaqësueses së Kosovës, Gazmend Sinani.

Në varrezat e qytetit në Prishtinë të shtunën pasdite, mes lotëve të familjarëve, miqve e opinionit të gjerë, është varrosur Gazmend Sinani.

Sinani 27 vjeçar që së fundi kishte festuar ditëlindjen, ka humbur jetën në një aksident rrugor që ka ndodhur në Gjakovë në mëngjesin e hershëm të ditës së shtune.

Në po të njëjtin aksident lëndime trupore kanë pësuar edhe Granit e Fisnik Rugova, Altin Morina dhe fizioterapeuti i reprezentacionit Kujtim Shala.

Federata e Basketbollit e Kosovës përmes një telegrami ka shprehur ngushëllimet e përzemërta familjes Sinani dhe miqve të Gazmendit për këtë humbje të pakompensueshme.

Sinani karrierën në basketboll e filloi te grupmoshat e reja në Prishtinë, karrierën e vazhdoi në Turqi, ku ishte pjesë e akademisë së Fenerbahçes dhe kombëtareve turke të grupmoshave të reja.

Në Kosovë ka luajtur për Prishtinën, Bashkimin e Rahovecin, kurse në klube të ndryshme turke është paraqitur disa sezone.

Më 2017/18 luajti në ligën elite në Angli.

Sinani ishte anëtar i Përfaqësueses së Kosovës, që nga pranimi i FBK-së në FIBA./Lajmi.net/

1fffewfewfwe 36064784_10216785321884695_5429842889922314240_n 35972605_10216785321604688_185934816485572608_n 35972616_10216785321164677_7147273343769509888_n 35970771_10216785303444234_884306106657013760_n 35922928_10216785291843944_378704480717242368_n 35973173_10216785289243879_4765965731940532224_n afafaefffff

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO