‘Huqja e vitit’, sulmuesi kaloi portierin, por nuk shënoi në portën e zbrazët

Një moment i pazakontë ka ndodhur dje në ndeshjen Malisheva – Drita. Sulmuesi i Malishevës, Sobowale, ka marrë vëmendjen, pasi nuk ka arritur të shënoj në portën e zbrazët, transmeton lajmi.net. Ai arriti të kalojë edhe portierin e Dritës, por që në fund nuk gjuajti aspak mirë, dhe topi përfundoi jashtë. Kujtojmë që ndeshja u…

Sport

19/03/2023 13:32

Një moment i pazakontë ka ndodhur dje në ndeshjen Malisheva – Drita.

Sulmuesi i Malishevës, Sobowale, ka marrë vëmendjen, pasi nuk ka arritur të shënoj në portën e zbrazët, transmeton lajmi.net.

Ai arriti të kalojë edhe portierin e Dritës, por që në fund nuk gjuajti aspak mirë, dhe topi përfundoi jashtë.

Kujtojmë që ndeshja u mbyll me rezultat të barabartë 0:0.

Më poshtë lajmi.net jua përcjellë momentin e ‘huqjes së vitit’.