Hudson-Odoi në bisedime me Dortmund

Callum Hudson-Odoi mund të kalojë në Premier League. Talenti anglez, Hudson-Odoi është në bisedime me skuadrën e Borussia Dortmund, bëjnë të ditur raportime të ‘Sky Sports’, përcjell lajmi.net. Përfaqësuesit e lojtarit janë duke konsideruar një lëvizje në formë huazimi. 21 vjeçari nuk është në listën e planeve të Thomas Tuchel, ndonëse ka edhe dy vite…

Sport

07/08/2022 17:33

Callum Hudson-Odoi mund të kalojë në Premier League.

Talenti anglez, Hudson-Odoi është në bisedime me skuadrën e Borussia Dortmund, bëjnë të ditur raportime të ‘Sky Sports’, përcjell lajmi.net.

Përfaqësuesit e lojtarit janë duke konsideruar një lëvizje në formë huazimi.

21 vjeçari nuk është në listën e planeve të Thomas Tuchel, ndonëse ka edhe dy vite kontratë me ‘Blutë’.

Përveç Dortmund, interesim ka treguar edhe skuadra e Juventus dhe dy skuadra nga Premier League.

Hudson-Odoi ishte afër një kalimi në Bundesliga edhe vite më parë, kur Bayern interesohej për të. /Lajmi.net/