Hoxhaj: Shpresoj që Jeremiq të ketë shijuar bukuritë e Kosovës. Po rritet numri i turistëve

Ministri i Jashtëm i Kosovës, Enver Hoxhaj me anë të një postimi në rrjetin social twitter e ka cilësuar si turistike vizitën në Kosovë të kandidatit për president të Serbisë, Vuk Jeremiq.

Lajme

03/03/2017 16:43

Ai ka shkruar se gjithashtu numri i turistëve nga Serbia është në rritje, transmeton lajmi.net

“Shpresoj që Jeremiq të jetë kënaqur me vizitën e tij turistike, diellin dhe pamjet e trashëgimisë kulturore të Kosovës. Numri i turistëve është në rritje”, ka shkruar Enver Hoxhaj.

Vuk Jeremiq sot gjatë ditës ka vizituar Patriarkën në qytetin e Pejës. /Lajmi.net/

Lexoni edhe:

Kosova destinacion i fushatës presidenciale serbe, Jeremiq sot ishte në Pejë