Hoxhaj reagon pas sulmit terrorist në Francë

Ish-ministri i jashtëm, Enver Hoxhaj, ka reaguar pas sulmit terrorist që ndodhi sot në qytetin Nice të Francës.

Lajme

29/10/2020 13:14

Përmes një postimi në Twitter, Hoxhaj ka thënë se ky sulm është qyqar, derisa ka thënë se Presidenti Macron duhet të qëndrojë i fortë.

Sulmi në Nice të Francës, i cili dyshohet se është me motive terroriste la të vdekur tre persona dhe disa të plagosur mëngjesin e sotëm. /Lajmi.net/