Hoti: Jemi të vendosur për ta bërë Kosovën shtet

Në postimin e tij të parë në Facebook si kryeministër i vendit, Avdullah Hoti ka treguar për aktivitetet e tij të para në këtë post.

Lajme

05/06/2020 12:02

Ai në Facebook ka publikuar fotografi nga vizitat e tij në Prekaz dhe te varri i ish-presidentit të Kosovës, Ibrahim Rugova, shkruan lajmi.net.

Ka thënë se është i vendosur në jetësimin e porosive të “prijësve”, për të bërë siç ka thënë ai Kosovën shtet.

Postimi i plotë:

Në ditën e parë të punës në postin e Kryeministrit të Qeverisë së Kosovës, bashkë me anëtarët e kabinetit kemi bërë vizita te varri i Presidentit historik Dr. Ibrahim Rugova dhe tek familja e Jasharajve në Prekaz.

Jemi të vendosur ta jetësojmë amanetin e prijësve tanë dhe atyre që dhanë jetën, për ta bërë Kosovën shtet. /Lajmi.net/