Horoskopi, 24 nëntor 2016

Horoskopi, 24 nëntor 2016

Lifestyle

24/11/2016 07:07

Dashi – Fale influences jo te mire te planeteve gjate kesaj dite, mund te keni disa divergjenca me partnerin tuaj sot. Tregohuni me te moderuar dhe ruani qetesine. Beqaret do perkedhelen tej mase nga yjet. Do e kene te thjeshta ta bejne epr vete personin qe pelqejne. Ne planin financiar edhe pse do keni disa tronditje duhet te tregoheni optimiste. Mos ndermerrni rreziqe te medha.

Demi – Ata qe jane ne nje lidhje do perjetojne emocione te papershkrueshme gjate kesaj dite dhe do ndihen si ne enderr. Shfrytezojeni diten deri ne sekonden e fundit. Per beqaret me ne fund do mberrije dashuria ideale qe kane pritur prej kohesh. Shikoni mire rreth e rrotull. Me shpenzimet duhet te tregoheni te matur. Vetem keshtu do i mbani financat te stabilizuara dhe nuk do keni probleme.

Binjakët – Per ata qe jane ne cift gjerat do shkojne me se miri. Do i zgjidhni edhe disa mosmarreveshje qe keni pasur. Klima per beqaret nuk do jete aspak e favorshme gjate kesaj dite. Mundohuni ta hiqni mendjen nga krijimi i nje lidhjeje sepse do merziteni mjaft. Buxheti do kete disa tronditje duke qene se do iu duhet te beni shpenzime te medha per festat e fundvitit.

Gaforrja –  Nje ambient romantik do mbizoteroje sot ne jeten e cifteve. Partneri do iu pergatise surpriza te kendshme te cilat do ua mbushin jeten me gezim. Nese jeni ende vetem do realizoni disa takime interesante te cilat me gjasa do ua ndryshojne te ardhmen pergjithmone. Per sa i perket planit financiar duhet thene se shpenzimet e pamenduara dhe te nxituara do iu cojne ne katastrofe.

Luani – Ne parim jeta ne cift do jete e mire. Do jeni shume te lidhur me te dashurin e zemres suaj dhe do flisni per gjithcka me te. Disa do sqarojne edhe disa pengje te hershme. Beqaret do kene aventura me shumice por disa edhe dashuri me shikim te pare. Tregohuni te vemendshem. Ne planin financiar mos prisni qe buxheti te arrije fundin per te marre masa dhe per te ulur shpenzimet.

Virgjëresha – Nese jeni ne nje lidhje duhet te tregoheni te matur kur flisni me partnerin dhe here pas here te beni ndonje tolerim te vogel. Nuk iu kushton asgje. Beqareve do iu shtohet edhe me shume deshira per te krijuar nje lidhje. Kerkoni dhe do te gjeni me siguri. Ne planin financiar do keni fat dhe do kryeni transaksione te rendesishme. Me ne fund do vendoset ekuilibri buxhetor.

Peshorja – Venusi do jete planeti qe do e mbroje sot jeten tuaj ne cift. Kur te jeni prane atij qe dashuroni do i harroni te gjitha mosmarreveshjet dhe problemet qe keni pasur me perpara. Beqaret nuk do jene ne kerkim te dikujt por planetet do iu shfaqin perpara nje person interesant dhe qe nuk duhet lene te ike. Nga ana tjeter, me financat beni kujdes. Pyesni specialistet per cdo dyshim.

Akrepi – Ciftet ka rrezik te kalojne nje dite delikate dhe te mbushur me debate sot. Beni kujdes me gjithcka qe do thoni sepse nuk ka me kthim mbrapa. Beqaret edhe pse do kerkojne shume nuk do e gjejne personin qe kane enderruar. Beni durim dhe mos ndermerrni hapa te nxituara. Ndikimi i Saturnit do jete negativ tek financat. Nuk rekomandohen te behen shpenzime me teprice.

Shigjetari – Nese keni pasur disa mosmarreveshje me partnerin kohet e fundit, beni cmos qe t’i zgjidhni sot. Vetem ne kete menyre atmosfera ne cift do te ngrohet dhe ju do jeni me te qete. Beqaret do kene nje nga takimet vendimtare i cili do ua ndryshoje jeten njehere e pergjithmone. Mos rrezikoni shume ne planin financiar nese nuk doni te perballeni me telashe. Ulni edhe shpenzimet.

Bricjapi – Ju dhe partneri do jeni nje ekip i forte gjate kesaj dite dhe askush nuk mund t’iu pengoje rrugen qe keni nisur. Do i shprehni hapur ndjenjat. Beqaret nga ana tjeter do kene takime te shumta por nuk do arrijne dot te vendosin se cili person iu pelqen me te vertete. Merrni kohen e duhur per te reflektuar. Ne planin financiar do jeni te qarte per ate qe duhet te beni qe buxheti mos tronditet.

Ujori – Ciftet do e thellojne edhe me teper lidhjen e tyre dhe do ndihen me te qete. Nese mundeni dilni per darke me partnerin. Per beqaret sot do jete dite e shenuar. Jo vetem qe do keni takime por do mund te krijoni edhe lidhjen qe keni enderruar prej kohesh. Shfrytezojeni diten deri ne maksimum. Financat do permiresohen per shkak te disa parave qe do merrni.

Peshqit – Ata qe jane ne nje lidhje do kalojne momente shume te kendshme sot prane atij qe dashurojne dhe do duan qe dita te mos kishte fund. Do jeni sensuale dhe sharmante. Beqaret edhe pse nuk do e gjejne as sot dashurine nuk do e humbin optimizmin se nje dite do e krijojne lidhjen e enderruar. Pritet qe financat te kene nje permiresim te lehte. Kjo nuk do te thote qe te rrisni shpenzimet.