Higuain rikthehet në Madrid

Sulmuesi i Napolit, Gonzalo Higuain mund të rikthehet në Madrid, jo te ish skuadra e tij Real, por te rivali i qytetit Atletico.

Sport

18/04/2015 13:23

Gonzalo Higuain është duke konsideruar mundësinë e rikthimit në La Ligë.

Ish sulmuesi i Real Madridit spekulohet se do të largohet nga Napoli, pas përfundimit të këtij sezoni.

Reprezentuesi argjentinas dëshiron të luajë në Ligën e Kampionëve dhe Higuain në rast se nuk e arrin kualifikimin kësaj radhe, atëherë do të marrë pjesë në të me një skuadër tjetër.

E ai ekip sipas mediave spanjolle është Atletico Madrid që ka shprehur interesim për transferimin e tij.

Një kalim i tillë nuk do të mirëpritej nga tifozët e Realit që e mbështetën sulmuesin në kohën kur ai ishte në Santiago Bernabeu.