Të Infektuar: 100.655

Të Shëruar: 85.842

Të Vdekur: 2.053

Hidhet shorti për çerekfinale të Ligës Unike

15:22 | 2 Prill 2021

Në zyrat e Ligës Unike është hedhur shorti për ndeshjet çerekfinale të kësaj gare, ku do të kemi ndeshje shumë interesante.

Garat do të zhvillohen në format të “Final 8” me sistem eliminimi dhe ndeshjet e para çerekfinale do të luhen në Rahovec me datë 6 dhe 7 Prill 2021, ndërsa ndeshjet gjysmëfinale, gara për vendin e tretë dhe finalja e madhe e Ligës UNIKE do të zhvillohen me datat 13-14 Prill në Durrës.

Çiftet

Grupi A

Vllaznia-Peja

Grupi B

Sigal Prishtina-Golden Eagle Ylli

Grupi C

Goga Basket-Tirana

Grupi D

Rahoveci-Teuta

E martë

16:00 Vllaznia-Peja

19:00 Rahoveci-Teuta

E mërkurë

16:00 Goga Basket-Tirana

19:00 Sigal Prishtina-Golden Eagle Ylli

Gjysmëfinalet dhe finalet

13 Prill

16:00 Gjysmëfinalja e parë (Fituesi A dhe D)

19:00 Gjysmëfinalja e dytë (Fituesi B dhe C)

14 Prill

16:00 Ndeshja për vendin e tretë

19:00 Finalja e madhe