Të Infektuar: 2991

Të Shëruar: 1644

Të Vdekur: 54

Hidhet shorti në Copa del Rey, ja kundërshtarët e Barcelonës dhe Real Madridit

13:36 | 14 Janar 2020

Është hedhur shorti i Kupës së Mbretit në Spanjë.

Tri skuadrat më të mëdha spanjolle, Barcelona, Real Madrid e Atletico kanë mësuar kundërshtarët e ardhshëm në këtë kupës.

Të trija përballë do të kenë kundërshtarë të lehtë në lëtër, në ndeshjet e ardhshme.

Barcelona do të luajë kundër skuadrës së Ibizës, Reali do të luajë kundër Unionista ndërsa Atletico Madrid përballë do ta ketë skuadrën Cultural.

Çiftet e plota: