Heroi i Malagas: Do të pranoja vdekjen vetëm që…

Heroi i Malagas, Carlos Kameni, ka deklaruar se do të pranonte edhe vdekjen vetëm për ta pritur gjuajtjen e Neymarit në minutën e 94’, në barazimin 0-0 me Barcelonën.

Sport

19/11/2016 19:20

Malaga mori një barazim 0:0 në ‘Camp Nou’ ndaj Barcelonës, dhe më meritori për këtë ishte Kameni.

“Ishte ndeshje shumë e vështirë, jo vetëm fizike por edhe taktike”, deklaroi Kameni, përcjell lajmi.net.

Ndërsa tek pritja që bëri në minutën e 94’, Kameni deklaroi se do të pranonte edhe vdekjen vetëm për ta pritur gjuajtjen e Neymarit.

“Dola jashtë golit sepse pash që po vinte Pique, pastaj u ktheva shpejtë dhe do të vdisja për ta pritur atë gjuajte të Neymar, për të cilin e falënderoj Zotin”, shtoi ai.

Parashikoni ndeshje të futbollit dhe fitoni dhjetëra shpërblime, duke përfshirë një iPhone 7 dhe Samsung Galaxy S6.