Henry asiston si Ronaldo (Video)

Legjenda e Arsenalit dhe ish-lojtari i Barcelonës, Thierry Henry ka bërë një pasim fantastik në ndeshjen e cila po zhvillohet ende ndërmjet New York Red Bulls dhe Dc United. 

Sport

02/11/2014 23:16

Legjenda e Arsenalit, Thierry Henry ka bërë një asistim identik me atë të Cristiano Ronaldo, që e bëri në ndeshjen e fundit ndaj Benzemas.

Henry në minutën e 40’ pasoi me thembër deri te Wright-Phillips i cili shënon për të kaluar skuadrën e tij në epërsi. Pjesa e parë ka përfunduar me rezultat 1-0, teksa tani po zhvillohet pjesa e dytë.

Henry momentalisht është në moshën 37 vjeçare, mirëpo si duket për legjendën e Arsenalit nuk paska rëndësi shumë mosha.

Video