Helikopteri rrëzohet mbi pub

Tetë të vdekur dhe mbi 32 persona të lënduar është bilanci aktual nga rrëzimi i një helikopteri mbi një pub të mbushur plot me njerëz në Gllasgou të Skocisë.

Lajme

30/11/2013 11:35

Helikopter është përplasur mbi çatinë e një “pub”’i orët e vona të së premtes, në qytetin skocez të Gllasgout duke shkaktuar një gjendje kaotike.

Raportohet se fjala është për pub’in “The Clutha”, një lokal me muzikë “live” në Gllasgou, i cili në momentin e aksidentit ishte i mbushur me njerëz të cilët po festonin brenda.

\"scooo\" \"sko\" \"skoc\" \"skoci\" \"sl\"