Hedhet shorti për raundin e tretë të Kupës FA

Eshtë hedhur sonte shorti i raundit të tretë të FA Cup me klubet nga Premier Liga dhe Championship që hyjnë në garë dhe u bashkohen atyre nga nivelet e poshtme të divizioneve të Anglisë.

Sport

06/12/2021 20:41

Skuadrat e mëdha anlgeze në përgjithësi nuk do të kenë përballje të vështira në këtë raund.

Nga çiftet më interesante, mund të jetë dueli mes Manchester United dhe Aston Villës, dy skuadrave nga Premierliga.

Më poshtë gjeni çiftet e plota të raundit të tretë të Kupës FA.

Boreham Wood or St Albans City vs AFC Wimbledon

Yeovil Town vs Bournemouth

Stoke City vs Leyton Orient

Swansea City vs Southampton

Chelsea vs Chesterfield

Liverpool vs Shrewbury Town

Cardiff City vs Preston North End

Coventry City vs Derby County

Burnley vs Huddersfield Town

West Brom vs Brighton

Kidderminster Harriers vs Reading

Leicester City vs Watford

Mansfield Town vs Middlesbrough

Hartlepool United vs Blackpool

Hull City vs Everton

Bristol City vs Fulham

Tottenham Hotspur vs Morecambe

Millwall vs Crystal Palace

Port Vale vs Brentford

Swindon Town vs Manchester City

Wigan Athletic vs Blackburn Rovers

Luton vs Harrogate Town

Birmingham City vs Plymouth Argyle

Manchester United vs Aston Villa

Wolves vs Sheffield United

Newcastle vs Cambridge United

Barnsley vs Ipswich Town or Barrow

Peterborough United vs Bristol Rovers

West Ham vs Leeds United

QPR vs Rotherham United

Chartlon Athletic vs Norwich

Nottingham Forest vs Arsenal 

Ndeshjet e raundit të tretë do të zhvillohen ndërmjet të premtes 7 janar dhe të hënës 10 janar, në atë që është një nga fundjavat më të mëdha të kalendarit të futbollit. /Lajmi.net/