Hazardi është pas Messit dhe Ronaldos

Legjenda e Chelseas, Pat Nevin ka thënë se anësori i kësaj skuadre, Eden Hazard nuk është më i  mirë vetëm se Messi dhe Ronaldos, duke i radhitur kështu si lojtari i tretë më i mirë në botë.

Sport

12/11/2014 12:56

Pat Nevin e ka radhitur Eden Hazardin si njërin ndër lojtarët më të mirë të botës, duke e lënë atë vetëm pas Ronaldos dhe Messit.

“Unë kam qenë mbështetës i madh i Hazardit që kur ai ka ardhur te Chelsea, por ai është duke i bërë më i mirë dita ditës”, tha Pat Nevin për goal.com

“Hazard është vetëm një nivel më poshtë se Messi dhe Ronaldo, por unë mendoj, se e vetmja gjë që i mungon atij, janë golat”.

“Ai është shumë i ri dhe ka kohë për të përmirësuar progresin e tij para golit. Ajo që më impresionon më shumë, është se ai tani merr pjesë më shumë në lojë, pas fjalëve që ka thënë Mourinho për të”, përfundoi Nevin deklaratën e tij për goal.com