Hazard gati për West Hamin

Chelsea ka marë lajme fantastike lidhur me gjendjen aktuale të lojtarit kryesor, Eden Hazard, i cili është i gatshëm për ndeshjen e ardhshme kundër West Hamit.

Sport

25/12/2014 16:56

Mesfushori me tipare ofanzive kishte probleme ndaj Stoke City pas ndërhyrjeve të shumta të shkaktuara ndaj tij, dhe është besuar se do të mungojë në ndeshjen e nesërme.

Ai ishte në dyshim serioz për ndeshjen e nesërme ndaj West Ham e cila zhvillohet në Stamford Bridge me fillim nga ora 13 e 45.

Sidoqoftë, besohet se vet lojtari ka konfirmuar se është i gatshëm dhe se do të paraqitet në takimin e nesërm, i cili është shumë i rëndësishëm për Blutë e Londrës.