Hasselbaink, trajner i QPR

Queens Park Rangers ka emëruar Jimmy Floyd Hasselbaink për menaxher të ri.

Merkato

04/12/2015 15:22

Klubi nga Championship, Queens Park Rangers ka emëruar Jimmy Floyd Hasselbaink për menaxher të ri.

43-vjeçari, i cili fitoi League Two me Burton Albion në sezonin e kaluar, ka nënshkruar kontratë me QPR, përcjell “Lajmi.net”.

“Nuk ishte vendim i lehtë të largohem nga Burton por ishte diçka që nuk mund ta refuzoja”, deklaroi holandezi.

Hasselbaink iu bashkua Burtonit në nëntor të vitit 2014 dhe u largua si lider i League One me 33 fitore nga 54 duele në drejtim të skuadrës nga Pirelli Stadium.