Haradinaj uron myslimanët për festën e Fitër Bajramit – Lajmi.net
Haradinaj uron myslimanët për festën e Fitër Bajramit
Autori: Lajmi.net LajmeNacionale 19:26, 14 June 2018
Kryeministri Ramush Haradinaj, i ka uruar të gjithë besimtarët myslimanë për festën e Fitër Bajramit.

“Urime festa e Fitër Bajramit të gjithë besimtarëve myslimanë. Në këtë festë, që përhapë frymën e përmbushjes së qëllimit të sakrificës, uroj të jemi të bashkuar në jetësimin e mesazheve për paqe dhe tolerancë, për ta ruajtur besimin në vlerat kulmore”, ka shkruar Haradinaj në profilin e tij në Facebook.

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO