Haradinaj: Faleminderit qytetarë që festuat me dinjitet

16:25 | 12 Qershor 2019

Sot në Prishtinë është shënuar 20 vjetori i çlirimit të Kosovës.

Kryeministri Ramush Haradinaj nëpërmjet një postimi në Facebook ka shprehur falënderime për popullin e Kosovës që festuan me dinjitet.

Për të shënuar këtë përvjetor në Kosovë kanë qëndruar edhe presidenti Clinton, sekretarja e shtetit Madeleine Albright dhe ish-komandanti i NATO-s, Wesley Clark.

Ky është postimi i plotë në Kosovë:

Populli i Kosovës, qytetarët tanë, institucionet tona, të ndërtuara në shtetin e lirë të Kosovës, sot iu bashkuan me dinjitet dhe festuan me qytetari të lartë, shënimin e 20 vjetorit të intervenimit të NATO-së, ashtu siç e meriton, një vend i lirë, demokratik dhe i rreshtuar përkrah aleatëve tanë.

Faleminderit qytetarë të dashur!

Faleminderit Kosovë!.