Hapet muzeu gjigant i Ronaldos (FOTO)

Cristiano Ronaldo e ka hapur një muze më të madh në Funchal të Madeiras.

Sport

06/06/2016 23:25

Kryeqyteti i Madeiras, Funchal, ka mjaft gjëra të cilat turistët mund t’i vizitojnë, ndërsa njëra ndër më atraktivet është edhe muzeu i Cristiano Ronaldos.

Pasi sukseset dhe trofetë e fituar nga ylli portugez nuk kanë të ndalur, muzeu i vjetër ishte shumë i vogël për t’i përballuar nevojat e 31 vjeçarit.

Dhe, Ronaldo ka vendosur që ta hapë një muze më të madh, ndërsa përurimi i tij është bërë sot.

Parashikoni ndeshjet e EURO 2016 dhe fitoni dhjetëra shpërblime, duke përfshirë një iPhone 6S dhe Samsung Galaxy Note 4.