Hamsik kritikon taktikat e Benitezit

Marek Hamsik e ka kritikuar ish-trajnerin e Napolit, Rafael Benitez, për udhëzimet të cilat spanjolli ua kishte dhënë gjatë lojëve sa ishte në krye të ekipit nga ‘San Paolo’

Sport

27/09/2015 15:42

Hamsik beson se Napoli këtë edicion po luan futboll shumë më të mirë, se sa në kohën kur klubin e drejtonte Benitez.

“Ne bënim atë që na e kërkonte trajneri në fushë”, ka thënë mesfushori për Rai Sports.

“Jam i lumtur që jam duke luajtur në mesfushë për dallim nga edicioni i kaluar. Më pëlqen ky stil i futbollit”.

‘Jemi skuadër më dinamike dhe kompakte. Luajmë më shumë me topin në krahasim me stionorin e kaluar, kur ishim të fokusuar në topa të gjatë”, theksoi sllovaku.