Hamilton ka një premtim për sezonin e ri në Formula 1 – Lajmi.net
Hamilton ka një premtim për sezonin e ri në Formula 1
Autori: Lajmi.net SportTë tjera 11:19, 20 March 2018
Melbourne Park do të startojë sezoni i vitit 2018 në garat e shpejtësisë.

Lewis Hamilton është gati për sezonin e ri të Formula 1.

4-herë kampioni i Botës udhëtoi drejt Australisë aty ku këtë fundjavë në pistën e Melbourne Park do të startojë sezoni i vitit 2018 në garat e shpejtësisë.

Hamilton falenderoi fansat e tij për mbështetjen e madhe që i kanë dhënë gjatë kësaj periudhe ndërsa u premtoi atyre se do të bëjë të pamundurën për të mbrojtur titullin kampion në Formula 1 dhe për të fituar një tjetër Botëror që do të ishte i 5-ti në total dhe i 4-ti me Mercedesin, transmeton “SS”.

Edhe në këtë sezon bookmakers-at ata që në lojë vendosin paratë e parashikojnë britanikun si favoritin kryesor për të triumfuar në Botërorin e Formula 1.

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO