Guardiola: Nuk kemi nevojë për transferime – Lajmi.net
Guardiola: Nuk kemi nevojë për transferime
Autori: Lajmi.net Lajme futbolliPremier LeagueSport 23:44, 11 January 2019
Pep Guardiola ka lënë të kuptohet se Manchester City nuk do të realizojë asnjë transferim gjatë afatit kalimtar të janarit.

‘The Citizens’ së fundi kanë arritur t’i shkaktojnë humbjen e parë Liverpoolit këtë sezon në Premierligë, për t’u rikthyer në garën për titull.

Pas 21 xhirove, Man City renditet në vendin e dytë me 50 pikë, katër më pak se liderët e Liverpool.

“Ekipet e mëdha nuk blejnë lojtarë për gjashtë muaj”, ka deklaruar Guardiola, derisa fliste për afatin kalimtar të janarit, përcjell ‘lajmi.net’.

“Ne nuk kemi lëndime, jam i kënaqur me skuadrën. Po shkon mirë, ne do të luajmë me lojtarët që e kemi nisur këtë sezon”./Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO