Guardiola hyn në histori të Premier Ligës, kjo është arsyeja

23:22 | 1 Dhjetor 2021

Tekniku spanjoll edhe këtë sezon po vazhdon ta udhëheq në mënyrën e duhur Manchester Cityn.

Manchester Cityt sonte arriti fitoren e radhës, duke mposhtur Aston Villan me rezultat 1-2, shkruan lajmi.net.

Kjo fitore ishte e 150-ta për Guardiolan në histori të Premier Ligës, dhe u bë trajneri më i shpejtë që arrin këtë numër fitoresh në Angli.

Guardiolas iu nevojiten vetëm 204 ndeshje për të arritur 150 me Cityn në Premier Ligë.

Ndërsa Jose Mourinho kishte arritur 150 fitore pas 230 ndeshjeve, kurse Alex Ferguson e kishte arritur këtë numër fitoresh pas 247 ndeshjeve.

City me fitoren e sotme i’u afruar liderit Chelseas në vetëm një pikë diferencë. /Lajmi.net/