Greqia niset në Kosovë për ndeshjen e së dielës

Skuadra e Greqisë është nisur për në Kosovë për shkak të ndeshjes e cila do të luhet nesër në kuadër të Ligës së Kombeve.

Sport

04/06/2022 11:21

Përmes një postimi në rrjetin social, Twitter, grekët njoftojnë se tashmë ia kanë mësyer Prishtinës, transmeton lajmi.net.

 

Ndeshja do të luhet të dielën mbrëma, më fillim nga ora 20:45, në stadiumin “Fadil Vokrri”.

Kosova e ka fituar lojën e parë në grup ndaj Qipros me rezultat 2-0 dhe trepikëshin synon ta marrë edhe nesër, për ta kryesuar e vetme grupin. /Lajmi.net/