Grealish: Southgate nuk ka problem me askënd

Mungesa e minutave të Phil Foden në barazimin e Anglisë me SHBA-në të premten ka çuar në spekulime për marrëdhënien e tij me menaxherin Gareth Southgate, por shoku i skuadrës Jack Grealish e ka hedhur poshtë sugjerimin. Grealish tha për BBC Sport: “Njerëzit gjithmonë thoshin, ‘Ah, ai ka një problem me Jack’ vitin e kaluar…

Sport

28/11/2022 15:40

Mungesa e minutave të Phil Foden në barazimin e Anglisë me SHBA-në të premten ka çuar në spekulime për marrëdhënien e tij me menaxherin Gareth Southgate, por shoku i skuadrës Jack Grealish e ka hedhur poshtë sugjerimin.

Grealish tha për BBC Sport: “Njerëzit gjithmonë thoshin, ‘Ah, ai ka një problem me Jack’ vitin e kaluar ose dy vjet më parë, dhe më pas unë vij dhe është si, ‘Oh, atij i pëlqen Jack tani, kush është më pas?”.

“Ai nuk ka probleme me askënd. Ai na flet të gjithëve njësoj. Nëse ai ka pasur një problem me dikë, ju do të dini për të.”

Grealish gjithashtu mbrojti Southgate mes kritikave për mënyrën se si ai ka përdorur lojtarët e tij sulmues në vazhdën e barazimit 0-0 të së premtes me SHBA.

“Ju shikoni sulmin tonë dhe unë nuk do të ulem këtu dhe të jem mendjemadh dhe të them se kemi sulmin më të mirë në turne, por sigurisht që është atje lart.

Ju shikoni shtatë apo tetë lojtarët sulmues që kemi dhe të gjithë sjellin gjëra të ndryshme në lojë, kështu që ndonjëherë është e vështirë për trajnerin”, përfundoi anglezi.

Anglia ndeshjen e fundit në kuadër të grupit B e luan nesër ndaj Uellsit./Lajmi.net/