Grand Prix Portugal: Hamilton përsëri në ‘Pole Position’ – i nënti këtë edicion për britanikun

Lewis Hamilton po vazhdon dominimin këtë edicion në Formula 1.

Sport

24/10/2020 16:50

Ylli britanik i skuadrës së Mercedes, Lewis Hamilton doli më i shpejti në kualifikueset e Grand Prix të Portugalisë, shkruan lajmi.net.

Numri 44 ka regjistruar kështu ‘Pole Position’ numër nëntë këtë edicion dhe të 97-tin në total.

Prapa Hamilton do të nisen Valtteri Bottas po ashtu nga Mercedes dhe Max Verstappen i Red Bull.

Mbetet të shihet nëse Hamilton do të shfrytëzoj epërsinë dhe të fitojë edhe një tjetër garë nesër. /Lajmi.net/