Të Infektuar: 3703

Të Shëruar: 1946

Të Vdekur: 79

Gotze ndërron skuadër, mbetet në Bundesliga

21:30 | 26 Mars 2020

Mario Gotze mund të ndërrojë skuadër, gjatë merkatos së verës.

Mesfushori i Borussia Dortmund, Mario Gotze, po tërheq vëmendje të madhe nga skuadra e madhe e Bundesliga.

Sipas ‘Sport 1’, Bayer Leverkusen janë të interesuar për shërbimet e Gotze, transmeton lajmi.net.

Gjermani do të jetë agjent i lirë gjatë verës, pasi dështoi të fitonte një rinovim kontrate në ‘Westfalenstadion’.

Gotze lidhet edhe me një kalim të mundshëm tek Inter, por Leverkusen mund t’i ofrojë atij shansin që të mbetet në Bundesliga.

Mbetet të shieht nëse ‘Aspirinat’ do ta bindin Dortmundin dhe Gotzen që të kenë kartonin e lojtarit. /Lajmi.net/