Golden State Warriors mposhten në kohën shtesë nga Minnesota

GSW kanë pësuar humbjen e radhës. Ata u mposhtën 114 – 119 nga Minnesota Timberwolves, shkruan lajmi.net. Ndeshja nisi me një lojë të baraspeshuar nga të dyja ekipet. Ata krijonin diferenca të ngushta në katër çerekët, por në fund ndeshja u mbyll me rezultat të barabartë. Andaj, ndeshja më pas shkoi në kohën shtesë, e…

Sport

02/02/2023 10:52

GSW kanë pësuar humbjen e radhës.

Ata u mposhtën 114 – 119 nga Minnesota Timberwolves, shkruan lajmi.net.

Ndeshja nisi me një lojë të baraspeshuar nga të dyja ekipet.

Ata krijonin diferenca të ngushta në katër çerekët, por në fund ndeshja u mbyll me rezultat të barabartë.

Andaj, ndeshja më pas shkoi në kohën shtesë, e që më efikas ishin Minnesota.

Më i dalluari te Warriors ishte Klay Thompson me 40 pikë gjithsej.

Kurse, për Minnesota i mirë ishte Kyle Anderson me 39 pikë në total.

Për Minnetosa kjo ishte fitorja 28 nga 54 sa kanë zhvilluar gjithsej, ndërsa kanë edhe 26 humbje.

Në anën tjetër për GSW kjo ishte humbja numër 25 dhe kanë edhe 26 fitore në këtë sezon në NBA./Lajmi.net/