Golden State Warriors, finalisti i parë në Konferencën Perëndimore, mposht 110 – 96 Memphis Grizzles

Golden State Warriors e ka mposhtur 110 – 96 Memphis Grizzles në ndeshjen e gjashtë të play-offit në mes të tyre.

Sport

14/05/2022 09:42

Rezultati i përgjithshëm në mes të tyre është 4-2, çka tregon se Stephen Curry me shokë tashmë janë finalistët e parë të Konferencës Perëndimore, transmeton lajmi.net

Klay Thomson dhe Curry ishin më të dalluarit e skuadrës së tyre teksa shënuar 30 dhe 29 pikë në këtë ndeshje.

Te skuadra kundërshtare më i dalluari ishte Dillion Brooks që shënoi 30 pikë. /Lajmi.net/