Golden State të fortë për Clippers, Wiggins shpërthen me 31 pikë

Golden State Warriors kanë marrë një fitore të thellë ndaj Clippers. Ndeshja mes Golden State Warriors dhe Los Angeles Clippers ka përfunduar me rezultatin 107:124, në favor të GSW, shkruan lajmi.net. Më i miri te skuadra e GSW ishte Andrew Wiggins, me 31 pikë të shënuara. Mirë bëri edhe Steph Curry me 22 pikë. Klay…

Sport

24/11/2022 08:21

Golden State Warriors kanë marrë një fitore të thellë ndaj Clippers.

Ndeshja mes Golden State Warriors dhe Los Angeles Clippers ka përfunduar me rezultatin 107:124, në favor të GSW, shkruan lajmi.net.

Më i miri te skuadra e GSW ishte Andrew Wiggins, me 31 pikë të shënuara.

Mirë bëri edhe Steph Curry me 22 pikë. Klay Thompson shtoi 18 pikë.

Te Clippers, Marcus Morris shënoi 19 pikë, Terance Mann 17, Norman Powell 17 e Reggie Jackson 11, por s’ishin mjaftueshëm.

GSW po vazhdon të tregojë paraqitje të mira dhe po ruan kësisoj epitetin e favoritit për fundin e sezonit. /Lajmi.net/